neděle 23. srpna 2015

Blog má prvoměsíční narozeniny & vzhůru do Alp

V posledních dnech jsem měla strašně málo volného času, protože jsem se snažila co nejvíc doučovat všechny, kdo to teď potřebují kvůli reparátům a neklasifikacím. Musím říct, že u mnoha lidí, které doučuji o prázdninách, bývám každoročně překvapená tím, že jsou opravdu hodně nadprůměrně inteligentní... ale samozřejmě jen tak bez důvodu ty reparáty nedělají - bohužel bývají stejně tak hodně nadprůměrně líní na všechno, co je nezaujme. :D Další typ lidí, které typicky doučuji o prázdninách, jsou ti, kteří se už během střední školy odstěhují od rodičů a časově strašně špatně zvládají mít slušně placenou práci a k tomu studovat, což zase bývají silné schopné osobnosti, takže interakce s nimi je taky příjemná. ((: Když to tak shrnu - obzvlášť letos jsem díky letnímu doučování poznala hned několik lidí, kteří jsou opravdu zajímavé osobnosti, a moc ráda je uvidím i během roku úplně mimo doučování. ((: Držím palce všem, které to letos čeká - kdo to nemá úplně totálně na párku, pro toho věřím, že to musí být dost psychicky náročné.

Aktuálně se to se mnou má asi tak, že jsem dnes přijela do Loučovic (což je u Lipna), kde strávím tři noci, a odtamtud jedu do rakouských Alp. V červenci jsem v přibližně podobné části měsíce odjížděla do těch Beskyd, a musím říct, že to srovnání je naprosto neskutečné. Do Beskyd pro mě bylo neskutečně vyčerpávající si i zabalit, teď se necítím nijak vyšťaveně, ať dělám cokoli. (: Zatím je tady naprosto nádherně (plus si dneska zase přijdu docela hypomanická, takže je sranda :D ), a to jsem byla jen na takové obhlídce okolí a ne na pořádném výletu. ((: Dnešek pro mě ale každopádně byl docela hektický, spala jsem asi tři hodiny, pak jsem celé dopoledne doučovala, pak jsem hned dobalila posledních pár věcí a vyrazila na cca tříhodinovou cestu, potom ubytování, vybalení aspoň pár věcí... znáte to. (:

Jinak musím říct, že se už vážně hodně těším do školy. Budu dělat obor, který opravdu dělat chci a upřímně mě zajímá, takže to pro mě nejen není nijak obtěžující, naopak mám takovou matnou (a možná trochu naivní) představu, že to studium bude naprosto super. ((:

Další věc je, že mému blogu konečně je jeden měsíc! :D Chtěla bych vám všem poděkovat za myslím dost slušnou návštěvnost a spoustu milých ohlasů, opravdu si toho moc vážím! ((:

V souvislosti s měsíčním "výročím" bych ještě chtěla přiblížit nějaké plány, které mám na budoucí články. ((: Je toho mnohem víc, co mě napadlo (a pečlivě črtám poznámky, abych nezapomněla, o čem všem tady ještě chci žvanit ((: ), ale pokud bych to měla říct spíš zkráceně a jmenovat to podle mě nejzajímavější, tak:
 • Plánuji rozhovory s dalšími lidmi s BAP, aby čtenáři blogu mohli snadno mít přístup i k úplně jiným příběhům, než je ten můj. Přece jen ta BAP také probíhá u každého dost jinak. Někdy později bych chtěla publikovat i rozhovory s lidmi s jinými psychickými nemocemi, konkrétně bych se moc ráda vyptala hlavně někoho se schizofrenií, jen bohužel nikoho s touhle diagnózou neznám osobně... takže kdyby se tu našel někdo, kdo schizofrenií trpí, nebo zná někoho, kdo jí trpí a kdo by byl ochoten o tom mluvit, opravdu bych ocenila, kdyby se mi ohledně toho ozval! (: Samozřejmě to ale platí i pro ty další psychiatrické diagnózy... a samozřejmostí je i možnost naprosté anonymity, pokud si to budete přát. ;)
 • Chtěla bych napsat článek, který nějak podrobněji popíše moji dosavadní práci ve vědě - konkrétně jde o moji stáž ve Fyzikálním ústavu AV ČR a v Ústavu termomechaniky AV ČR. (: A třeba i nějaká krátká zmínka o tom, jak si to představuji do budoucna...
 • Konečně bych měla začít překonávat to svoje "ne, určitě to není dost dobré" a uveřejnit nějakou povídku nebo třeba esej... ale na to těžko říct, kdy dojde. :D
 • Článek o BAP v souvislosti s partnerskými vztahy - jak to tak nějak většinou probíhá a na co musí být partner připraven... aneb trocha hororů občas nezaškodí. :))))
 • Článek, kde se budu nějak tak obracet k blízkým pacientů s BAP. Mám pocit, že čím bude víc dostupných informací o tom, jak takového člověka chápat a jakého chování k němu se vyvarovat, tím líp pro obě strany. ((:
 • O tom, jak je BAP neskutečně komplexní, těžko odlučitelná od nemocného a co všechno ovlivňuje. Nemá smysl uvažovat "kdybych neměl(a) BAP...", prostě ne. (: S tím souvisí i moje malé plánované zamyšlení nad tím, jak těžko pro nás je představitelné se "vyléčit", s čímž zase asi souvisí obtížná léčitelnost BAP... (:
 • Co mi přijde jako další dost zajímavá kapitola je BAP v souvislosti s tím, jak se člověk stylizuje. Jak se oblékám nebo (ne)maluji v depresích, jak v mániích a jak v něčem, jako je norma, je často odlišné tak diametrálně, že to vypadá jako dva úplně různí lidé. ((:
 • Určitě plánuji zveřejnit fotky z mého posledního focení s Tomášem Mičákem v krásných rudých sametových šatech a s Prahou za zády :3 , plus se zdá, že aktuálně domlouvám další focení s někým, s kým jsem zatím ještě nespolupracovala (ale fotky má moc pěkné!), tak jsem zvědavá. ((:
 • Uvažuji o cyklu článků o mých oblíbených osobnostech a o mých oblíbených knihách, kde rozeberu, co konkrétně mě na tom tolik zaujalo. Třeba někomu dám inspiraci, o čem nebo co si přečíst, a třeba ho to také zaujme, to bych měla radost. (:
 • Chtěla bych napsat článek, který by byl takovou mojí zkrácenou dosavadní autobiografií. Vždycky jsem byla divná, v některých směrech pozitivně, v jiných zase negativně, tak by to taky mohla být dobrá sonda. :D
 • Článek mapující můj vztah k alkoholu v průběhu posledních let. Taky strašná věc. Smání se v pláči, doufání v zoufání. :D
 • Rozhodně se budu chlubit fotkami z Alp! ((: (a třeba i z toho plánovaného záříjového Finska a Pobaltí... ale tam to vypadá, že nakonec spíš nepojedu než pojedu, takže to spíš ne ;) )
Ať už moje další články sledovat budete nebo nebudete, přeji všem, kdo dočetli až sem, krásně prožité poslední srpnové dny! Nevím, jak moc sem teď budu psát, je dost možné, že v těch Alpách vůbec nebudu mít přístup k internetu, ale třeba o to víc budu blog zahlcovat po příjezdu do Prahy! (: