čtvrtek 13. srpna 2015

Kde se v Praze pořádně po asijsku přežrat a kde stylově popít (12. 8. 2015)

 Daří se pořád velmi dobře. Nějaké skluzy nahoru i dolů ještě mám, ale už to není zdaleka taková trága jako v průběhu července. Myslím, že tak za týden ( = cca měsíc po zahájení léčby) už bych se mohla cítit úplně stabilizovaně - pak bude další věc, jestli to tak vydrží. ((:

Včera jsem každopádně měla úplně super den (když nepočítám chvíle, kdy mi doznívala ta trocha alkoholu, kterou jsem vypila - to se vždycky cítím jako vypraný a notně vyždímaný trenky, takže nic překvapujícího). Měla jsem dost utrácivou, takže jsem si pořídila tři nové věci do šatníku (ač moje oblečení zabírá už dvě skříně) a knihu (ač knihy už taky skoro nemám kam dávat a nosím si jich tolik, že je vůbec nestíhám všechny číst) a ještě navštívila skvělou asijskou restauraci a jeden úplně okouzlující bar. Oblečení a knihy každopádně patří rozhodně k věcem, za které jsem v životě utratila nejvíc peněz - to první je skvělý prostředek, jak vyjádřit něco ze mě samotné i navenek, to druhé je ten nejlepší únik od šedé reality všedních dnů. Ale jistě jsou nákupy oblečení a knih pro moji finanční situaci podstatně lepší, než kdybych měla zálibu v tom utrácet třeba za sporťáky. ((:

Co se restaurace týče, byla jsem ve Smaragdové zahradě v Rytířské ulici na all you can eat za dobrou cenu, což jsem vzala jako výzvu dát si nejenom obvyklou tofučínu s rýží, ale ještě sushi, cibulové kroužky, salát a hranolky. Nacpaná jsem byla znatelně, ale taky naprosto spokojená - je potěšující přijít někdy do čínské restaurace, kde z jídla necítím asi metrák dochucovadel a oleje. ((:

Ještě víc za zmínku stojí noc, kterou jsem strávila svou první návštěvou Bukowski baru. Byla chuť na whisky a doutník (měla jsem doma výborný doutník, který jsem si chtěla dát jako "dárek" za maturitu, už nějaký ten pátek, tak jsem usoudila, že tři měsíce po maturitě už by to možná chtělo si ho dát ((: ) a tohle místo se nakonec ukázalo jako opravdu výborně atmosférické přesně pro takovou kombinaci. Malý podnik komorního ducha příjemně osvětlený svíčkami, tichá hudba a tématická retro výzdoba, v nabídce vedle mnoha druhů třeba právě té whisky hlavně rozsáhlý výběr koktejlů, které mají udělané opravdu precizně, tak jak mají být. Kouzelné ojedinělé místo, ráda se brzy vrátím.