úterý 25. srpna 2015

Objevování krás jižních Čech :3

Není moc potřeba cestovat mimo Čechy, najde se tu neskutečná spousta nádherných míst. Jedním z těch, kam se moc ráda vracím, jsou jižní Čechy - Šumava, Lipno a okolí, všechna ta pohádková města jako Český Krumlov, Telč, Slavonice... Letos jsem strávila tři dny právě v okolí Lipna, jsem z toho opět nadšená a chtěla bych se podělit o pár fotek. ((:

První den byl ve znamení takové obhlídky okolí, nemám z něj ani žádné fotky.

Další den jsme byli na stezce korunami stromů, navštívili Lipno nad Vltavou a Frymburk... a Frymburk mi přišel naprosto okouzlující:


A dnes jsme kvůli horšímu počasí byli ve Vyšším Brodě, kde jsme absolvovali prohlídku Vyšebrodského kláštera, a v Rožmberku nad Vltavou na prohlídce hradu Rožmberk. Upřímně, mnohem radši chodím v přírodě a moc na prohlídky historických památek nejsem, protože tam bývá na můj vkus moc lidí na jednom místě... a hlavně se v hodinové prohlídce většinou dozvím minimum zajímavých věcí, zato hromadu informací o tom, jak se jmenuje chlápek z obrazu nad dveřmi a kde je portrét jeho ženy. :D Z těhle důvodů většinou ocením spíš architekturu, vybavení objektu a přírodu v okolí než samotnou prohlídku. Vyšebrodský klášter i hrad Rožmberk jsou krásné stavby se snad ještě krásnějším interiérem, nicméně jsem nebyla schopná najít úhel, ze které by jejich fotka vypadala aspoň trochu dobře a vevnitř se nesmělo fotit vůbec, tak aspoň fotka okolí hradu:


Fotka byla pořízena z jedné restaurace kousek nad Rožmberkem (kde jsem si dala výbornou ledovou kávu :3 ), ve které mě na hodně zaujal nápis na záchodových dveřích :D :


Potom jsme se krátce zastavili ještě na pořádně kamenité Čertově stěně... což bylo přesně něco pro mě, protože se přímo vyžívám v lezení po čemkoli, a po šutrech obzvlášť. :D


Jinak samozřejmě jako obvykle mě velmi zaujala zvířátka! ((: Nejvíc se mi líbil kozel, kterého kdosi měl jen tak na zahradě - čím dál tím víc si říkám, že pokud někdy budu mít zahradu, tak přesně kozel nebo koza je zvíře, které tam nutně potřebuji. :D


Pak se mi moc líbily kachničky... ale kachničky se mi moc líbí vždycky, navíc každý dobře ví, jak vypadají kachny ve vodě, takže fotka asi zbytečná. :)))

Zítra dopoledne odjíždíme a vydáme se směr Rakousko, konkrétně pár hodin Salzburg a potom konečně vzhůru do Alp! :3

Jinak to čím dál tím víc vypadá, že můj plán vyjet do Finska + Pobaltí totálně ztroskotá, a to sice na tom, že samotná tam rozhodně nechci, a z mnoha lidí, kterých jsem se ptala, na to aktuálně většina nemá finance, a kdo ano, tomu se absolutně nehodí termín první polovina září... ze zoufalství chvílemi spřádám plány, že napíšu inzerát na spoluparťáka na cestu a pojedu prostě s někým úplně cizím, ale zase si říkám, že úplně dobrý nápad to asi není (a aktuálně nejsem v mánii, takže racionálně a neimpulzivně uvažovat celkem umím ;D ), takže se nakonec nejspíš spokojím s tím, že během září ještě vyjedu někam, kde to není přes moře, aspoň na pár dnů, a Finsko s Pobaltím nechám na příští rok. No nic, teď bude důležité užít si rakouské Alpy! ((: