úterý 1. září 2015

S dávkou antidepresiv zase dolů

Včera jsem po asi třech týdnech byla znovu u toho psychiatra, tak nějaká malá aktualizace z posledních několika dnů. ((:

Neděli jsem po delší době zase měla nějakou hodně na nic, ale očividně to byl jen nějaký krátkodobý splín, protože od pondělí od rána už zase vypadám podobně hypomanicky jako předtím - spousta plánů, spousta energie, velká hovornost. :D Říkala jsem si, že tu rapidní změnu nálady od minula před psychiatrem těžko skryju, a docela jsem se obávala, abych ještě s velkou slávou nedostala antipsychotika (tedy léky, kterými se kromě schizofrenie léčí taky manická fáze BAP... a které jsou mezi pacienty nechvalně známé, že sice většinou opravdu pomáhají na mánie, ale dělají často i z dost inteligentních lidí naprostou zeleninku, která by akorát 15 hodin denně spala, a i pak je úplně mimo :D )... nicméně naštěstí se to nekonalo, jen mi doktor doporučil zase snížit ta antidepresiva, že je vidět, že jsem dost energická. :D I si myslím, že zrovna u mě se bude snažit se nasazení antipsychotik do budoucna vyhnout, jak jen to půjde, protože ví, na jakou školu jdu a jaká celkově mám očekávání od života, a že je to hodně neslučitelné se spánkem 15 hodin denně. (: Jinak to byl zase takový fajn rozhovor o zážitcích a pocitech poslední doby. ((: Příště tam půjdu zase na konci září, při potížích dřív, ale věřím, že teď minimálně nějakou dobu žádné potíže nebudou, na léčbu zatím reaguji dost dobře - ne stoprocentně, že by mě to během pár týdnů hodilo do naprosto normální nálady, ale vidím velké zlepšení. (:

Jinak když pominu neděli, kdy jsem nesnášela všechno a všechny :D , se mám v poslední době dost dobře (taky kdo se v hypománii nemá dobře, že :D ). Včera odpoledne bazén a spousta jídla, večer jsem se sešla s kamarádem - čerstvým bakalářem a taky byla spousta jídla (takže jsem konečně opět překročila hranici 50 kilo a začínám vypadat jako celkem normální člověk!), zatím vše nasvědčuje tomu, že zítra mě čeká další focení (s jedním fotografem, se kterým jsem ještě nespolupracovala, ale je sympatický a má moc pěkné fotky (: ), ve čtvrtek jdu po dvou týdnech zase do Ústavu, takže následující dva týdny se budu snažit se soustředit na studium věcí, které potřebuji tam... A už se vážně těším na začátek akademického roku. Mám nějak masochisticky ráda, když mám hodně práce - a samozřejmě obzvlášť když jde o něco, co mě opravdu upřímně zajímá. (: