středa 21. října 2015

Aktuálně... (21. 10. 2015)

Jak moc špatné je, když si říkám, že dneska bych se chtěla konečně pořádně vyspat... a představuju si pod tím pojmem tak šest hodin?

Ve škole mi to pořád nepřijde nijak enormně těžké na pochopení - což může znamenat buďto to, že jsem opravdu dobrá na matematiku, nebo to, že mi něco naprosto fatálně uniká :D - ale docela rapidně přibývá práce na doma, i nějaké testy mě teď čekají, a definic, vět a důkazů už mám tolik, že bych si jimi mohla odekorovat zeď v pokoji - takže ano, časově náročná škola Matfyz rozhodně je... a mně to tak naprosto vyhovuje. (: Těžko neprožívat nejskvělejší období v životě, když mě neotravuje maniodeprese (no dobře, lehká hypománie tam asi bude), dělám něco, co mě baví, kolem mě jsou při tom milí a inteligentní lidé, a mimo školu kolem sebe mám další milé a inteligentní lidi, kteří jsou mi velkou inspirací do života. (:

Možná bych dodala ještě takovou malou matematickou perličku :D - pro člověka zvyklého jen na matematiku základní a střední školy je asi opravdu těžko představitelné, že je možné - a na MFF i nutné - dokazovat i tak jasná tvrzení, jako že jakékoli číslo násobené nulou je nula, že jakékoli číslo násobené -1 je to samé číslo s opačným znaménkem, že 1 je větší než 0, natož pak třeba že součin dvou záporných čísel je kladné číslo... prostě všechno to, co se na střední bralo jako samozřejmost, se tady pečlivě odvozuje. A nemůžu popřít, že se mi dost líbí stavět celou matematiku od základů! (:

A teď vzhůru dělat úkol na proseminář a na analýzu, učit se na páteční test z lineární algebry... snad můj dnešní spánek zase nebude zlomek toho, co bych potřebovala! (: